- perfum idealny pomysł na prezent
Zdrowie z Natury
prosto z wędzarni
Kaliskie pomidory - prawdziwy zapach i smak
chemia z NIEMIEC
swojskie wędzone
najlepsze w Szczecinie
...idealny-przepyszny
źródło witamin i błonnika
prosto z wędzarni
znakomita porcja witamin
trendy w kolorach jesieni
ogromny wybór kawy ziarnistej
100% - natury
- miły gest - kwiaty bez okazji

O Centrum

Na handlowej mapie Szczecina Targowisko Manhattan ma ustaloną dobrą markę. Odwiedzają je nie tylko mieszkańcy okolicznych osiedli, ale również, zmotoryzowani klienci z dalszych rejonów Szczecina. Nie brakuje także przyjezdnych zza zachodniej granicy. Każdy kupujący znajdzie tu odpowiedni dla siebie towar w przystępnej cenie.

Od łóżek do pawilonów

Na przełomie 88 i 89 roku ubiegłego wieku handlujący na półlegalnym targowisku w rejonie obecnego hotelu Radisson przenieśli się na niezagospodarowane tereny przy ul. E. Plater. Również uliczni sprzedawcy z al. Wyzwolenia i Niepodległości zasilili nową lokalizację. Nowe miejsce szybko okazało się strzałem w dziesiątkę. Pobliskie przystanki komunikacji miejskiej, duże osiedla wokół targowiska powodują, że w tym rejonie zawsze przemieszczają się duże rzesze potencjalnych klientów. W 1990 roku kupcy zarejestrowali spółkę cywilną, przemianowaną rok później w spółkę z o.o.. Spontanicznie przyjęła się w tych czasach nieco ironiczna nazwa „Manhattan”.

Początkowo handel odbywał się w spartańskich warunkach. Towary wystawione były na łóżkach polowych, maskach samochodów przykrytych kocami oraz turystycznych stolikach. Z czasem pojawiły się pierwsze kioski, wykonane z siermiężnej blachy falistej. Teren zyskał ogrodzenie. W ofercie handlowej był pełen asortyment towarów: artykuły spożywcze i przemysłowe. Atutem była atrakcyjna cenowo oferta handlarzy zza wschodniej granicy, którzy licznie nawiedzali nowe targowisko. Dobra koniunktura sprawiała, że Manhattan poprawiał warunki handlu. Obskurne budy sukcesywnie wymieniane były na estetyczne pawilony z białej płyty obornickiej, ciągi piesze wyłożono kostką brukową, powierzchnia targowiska powiększyła się o teren obok końcowych przystanków autobusowych, powstał również duży, utwardzony parking.

Manhattan dzisiaj

Manhattan to największe targowisko w Szczecinie. Na co dzień na targowisku działa 470 podmiotów (270 pawilonów oraz 200 stanowisk ze stołami), w tym 380 punktów znajduje się pod stałym zadaszeniem. Liczba ta rośnie do ponad 500 w okresie letnim oraz przedświątecznym.

Na Manhattanie oferowane są m.in.: artykuły spożywcze (sery, mięso, wędliny, ryby, pieczywo, ciasta, owoce, warzywa), odzież (męska, damska, dziecięca, skórzana), papierosy, chemia gospodarcza, artykuły dla zwierząt, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły metalowe, artykuły papiernicze, pościel, koce, firany, zasłony, zabawki, kosmetyki, biżuteria, zegarki, kwiaty, artykuły ogrodnicze, torby, walizki, farby.

Oprócz pawilonów handlowych, na terenie Manhattanu znajdują się również liczne punkty usługowe – np. krawiec, zegarmistrz czy szewc, a także bary z piwem, szaszłykiem i innymi potrawami. W 2011 roku uruchomiona została również nowoczesna samoobsługowa myjnia samochodowa.

Zapraszamy!